NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Screening programmatic w Adexon

2015-07-30 10:59:31

Screening to popularna forma reklamy internetowej składająca się z emisji w tym samym czasie formatu double billboard (720x200) i tapety w tle serwisu. W double billboard może być dodatkowo zawarty materiał video. Zarówno double billboard jak i tapeta są klikalne i kierują na zdefiniowaną przez reklamodawcę stronę w sieci.

Do tej pory taka reklama była dostępna jedynie w tradycyjnym modelu sprzedaży i indywidualnie zakładana na wybranej witrynie przez dział techniczny. Format rozliczeń to zwykle reklama na czas (dzień, tydzień) z ustawionym limitem odsłon na jednego użytkownika.

W ofercie Adexon screening można kupić za pomocą platformy zakupowej AdForm, gdzie cenę licytuje się w CPM. Stawki są konkurencyjne, a sam model sprzedaży jest wygodny dla reklamodawców i atrakcyjny dla wydawców.

„Od wielu miesięcy obserwujemy zwiększające się wydatki na reklamę kupowaną w sposób zautomatyzowany. Reklamodawcy jako jedną z głównych zalet wskazują oszczędność czasu i zwiększone możliwości profilowania przekazu. Dokładanie nowych formatów reklamowych jest naturalnym krokiem, który z punktu widzenia reklamodawców zwiększa szybkość i wygodę zamawiania, a dla Wydawców stanowi dodatkowe przychody, które można rozsądnie wycenić w modelu CPM.” - tłumaczy Adam Dyba, CEO Adexon.

„Z poziomu platformy AdForm DSP można szybko i łatwo zaimportować kreację, a następnie kupić jej emisję na jednym z dostępnych pakietów lub nawet na jednej konkretnej witrynie.” – dodaje Bartosz Malinowski, Commercial Director CEE Adform.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: